Zemin Boyama Sistemleri - ZBS 2K POWERFUL+ (Şeffaf, seramik, mermer su izolasyonu)

ZBS 2K POWERFUL+ (Şeffaf, seramik, mermer su izolasyonu)

Ürün Kodu :

Kategori : ÜRÜNLER

Alt Kategori : ZBS SU İZOLASYON ÜRÜNLERİ GRUBU


ZBS 2k powerful+ ; şeffaf, alifatik izosiyanat esaslı, çift kompenantlı, akrilik reçineler ile güçlendirilmiş, seramik, granit, mermer, paledyen, epoksi, polyurea, metal, beton, baskı beton  v.b. Zeminler için özel olarak geliştirilmiş, yarı mat görünümde, kayma yapmayan, zeminlerde koruyucu film oluşturan, son kat transparan, darbelere ve meteorolojik aşınmalara dirençli, çok güçlü su izolasyon ürünüdür.

ÖZELLİKLERİ :

ZBS 2k powerful+ iç ve dış ortamlarda kullanılır. Güneşin aşındırıcı uv etkisine ve meteorolojik koşullara karşı son derece dayanıklıdır. Uygulandığı zemin asla su geçirmediği için, mükemmel bir su izolasyonu malzemesidir. Elastik yapısı sayesinde çatlakları absorbe ederek, zeminde deforme olmaz. Uygulandığı zemin üzerinde, araç ve yaya trafiğinin oluşturacağı darbe ve aşınmalara karşı son derece dirençlidir. Kimyasal sıvılar ve deniz suyuna karşı max. Dayanıklıdır. Şeffaf (transparan) yapısı sayesinde, seramik, mermer, granit v.b gibi zemin ürünlerinin, dekoratif görüntüsünü kapatmaz. İnce ve esnek yapısı sayesinde, derzlerde hızlı emilim sağlar.

KULLANIM ALANLARI :

Spor sahaları, sandviç panel sac çatı levhaları, oluklu yada düz çatı kaplamaları, yaya ve araç trafiğine açık zeminler, açık ve kapalı alanlardaki her türlü seramik, mermer, metal, epoksi, paledyen, granit, beton, v.b zeminlerde maximum su izolasyonu, zemin koruma istenen alanlar.

 

ZBS 2k powerful+ (8+2) kg 10kg/tkm ambalaj ile, çift kompenantlı, takım olarak satışa sunulmaktadır. Takım toplamları 10 kg'dır. 10 kg'lık 1 takım ile, zemin yapısına ve türüne bağlı olarak, tek katta, ortalama 45-60 m2 alanı uygulayabilir. Hemen hemen, her türlü zeminler için özel olarak geliştirilmiş ve iyileştirilmiştir.

UYGULAMA ŞEKLİ :

ZBS 2k powerful+ çift kompenentlıdır. Tarafınıza, 8+2 (10 kg/takım) olarak sevk edilir. Zemin temizliği ve yüzey hazırlığı yapıldıktan sonra, a komp. Ve b komp. Tamamı, düşük devirli mikser karıştırıcı yardımıyla 2-3 dakika mix edilmelidir. (Kesinlikle manuel karışım yapılmamalıdır.) Karışımın homojen olması çok önemlidir. Mix. Edilen ürün, 20-22 c0 ortam ısılarında, 3-4 saat içinde tüketilmelidir. Bu süre aşıldığında, ürün sertleşmeye başlar ve uygulanamaz hale gelir. O yüzden karışım yapılırken, 4/1 oranında, 3-4 saat içinde tüketilebilecek kadar karışım yapıldığından emin olunmalıdır. Mix edildikten sonra, ZBS 2k powerful+ uygulamaya hazırdır. Rulo yada pistole ile zemine 1 yada 2 kat olarak uygulanır. 20-22 c0 ortam ısılarında, ortalama, 4 saat içinde kürlenme işlemini tamamlar ve uygulama bölgesi trafiğe açılabilir. Kapalı alanlarda uygulama yapılırken, ortamın iyi havalandırılması, maske ve eldiven kullanılması, çok uzun süre ortamda kalınmaması gerekmektedir. ZBS 2k powerful+ ürünümüzün kuruma (sertleşme) süresine en büyük etken, ortam ısısıdır. 20-22 c0 altındaki ortamlarda kuruma süresi uzar. Bu yüzden ortam ısısının düşük olduğu bölgelerde, mümkünse harici ısıtıcılar kullanılarak, ortam ısısı dengelenmelidir. Bir diğer husus ise, her 2 kompenantında mix edilme yöntemidir. Şayet, karışım yapılırken homojen olarak mix edilmez ise kürlenme gecikir. Yada üründe topaklanma meydana gelir. Bu yüzden düşük devirli matkap yardımıyla, homojen karışım yapıldığından emin olunduktan sonra uygulamaya başlanmalıdır.

İNCELTME :

Zbs 2k powerful+ kendi kompenantı ile mix edilir ve inceltme gerektirmez.

ÖNEMLİ NOT :

ZBS 2k powerful+ ürünümüzün üstün kimya bileşenleri ile formüle edilen girift yapısı sayesinde, kendine has bir kimyasal kokusu olduğu için, özellikle kapalı alanlarda çok iyi havalandırma yapılması gerekmektedir. Ev, otel, konut, işyeri v.b yaşamın olduğu alanlarda, en az 3 gün iyi havalandırma yapıldıktan sonra, ortam havası teneffüs edilmelidir.

DEPOLAMA: 

Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde, dondan, direkt güneş ışığından korunarak, 1 yıl depolanabilir. Kullanımdan sonra artan ürün olursa, ambalajın kapağını hava almayacak şekilde sıkıca kapatarak, saklayabilirsiniz.

TEHLİKE VE GÜVENLİK UYARILARI:

R 10: alevlenebilir.
R 20/21/22: solunduğunda, deri ile temasta ve yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

R 43: cilt ile temasında hassasiyet oluşturabilir.

S 2: çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun.

S 23: buharını solumayın.

S 24/25: göz ve cilt ile temasından sakının.

S 37: uygun eldiven giyin.

S 46: yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin.

S 56: bu maddeyi ve kabını tehlikeli veya özel atık toplama yerlerinde bertaraf edin/ettirin.

S 16: tutuşturucu kaynaklardan uzak tutunuz, sigara içmeyiniz.
S 51: sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız.

  

Video Bulunmaadı.

SİZİ ARAYALIM 

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.